Flere skudd på Rokytnice nad Jizerou 31.12.2016 bare noen dager før snøing .......

Rokytnice(německyRochlitz) Er en by og et fjell resort i de vestlige fjellene. Ligger i Liberec region, semily, i en langstrakt dal Huťský strøm mellom fjellene fjellmassivene Guard (782 m) Djevelens Mountain (1022 m) og Lysa hora (1344 m) og langs venstre (øst) side av elven Jizera. Han bor heromtrent 2 700befolkning.

Město v údolí Huťského potoka bylo zřejmě založeno kolem roku 1574. První obyvatelé se zde živili těžbou dřeva, mědi, stříbra a olova. V roce 1625 nechal zdejší ložiska prozkoumat Albrecht z Valdštejna, který zároveň zlepšil životní podmínky zdejších horníků. Po Valdštejnově smrti význam dolů opět upadá. Du er ikke sikker på at du gjør 20.století zdejší obyvatelstvo snažilo hornickou činnost obnovit, ale nikdy se til deg. Uansett, det er ikke så mye å se på når du er i byen. Jeg poengterer at det ikke er noe annet enn Rokytnice som protestantského vyznání, så er det ikke så mye å si om det. V 18. století docházelo ve městě ke vzpourám poddanstva. V tomto období byly založeny první textilní podniky. Rozvoji průmyslu napomohla také výstavba železniční trati Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou, která byla do provozu uvedena v roce 1899. V roce 1903 byla ve střední Rokytnici postavena nová radnice, která prošla v 70. letech rekonstrukcí. Po 2. Světové válce a odsunu německy mluvících obyvatel dochází k rozvoji turistického ruchu ve městě i okolí.

Území

Celkem zahrnuje čtyři katastrální území: Dolní Rokytnice, Horní Rokytnice nad Jizerou, Rokytno og Krkonoších en Františkov v Krkonoších. Z evidenčního hlediska se v rámci Dolní Rokytnice navíc rozlišují ještě místní části Hleďsebe, Hranice a Studenov.

Katastrální území Dolní Rokytnice ve městě Rokytnice nad Jizerou Zahrnuje kromě vlastní Dolní Rokytnice er en av de mest kjente Hleďsebe, Studenov, Liščí Díra, Hranice, Vilémov, Letní Strana, Zimní Strana, Malá Rokytnice. Na jihozápadě do něj spadá vrch Stráž. Gjør Dolní Rokytnice patří i kostel svatého Michaela archanděla.

Hranice mezi Dolní en Horní Rokytnicí probíhá náměstím před radnicí: většina plochy náměstí patří do Dolní Rokytnice, radnice s obchodním domem však již patří do Horní Rokytnice.

Katastrální území Horní Rokytnice nad Jizerou Zahrnuje kromě vlastní Horní Rokytnice er en av de mest kjente Horní Ves, Horní Kout, Zákoutí, Hrušov og Horní Domky. Etter at du har lest en kommentar, er du ikke enig med deg, og du vil ikke bli skuffet når du kjører til en bil i nærheten av Rokytnu. Na jihu do něj patří celý Sachrův hřeben, na severozápadě oblast Etter skalkách en Kostelní vrch.

Katastrální území Rokytno v Krkonoších zahrnuje kromě vlastního Rokytna i sídelní celky Háj, V Rybníčkách, Světlanka, Dvoračky. Gjør území dále patří Horní støpt údolí Huťského potoka včetně Huťského vodopádu, severozápadní úbočí Vlčího hřebene en pas území až k hlavnímu hřebeni Krkonoš: Lysá hora Ricky Velká Mumlava en Malá Mumlava včetně Malé casti Mumlavy po soutoku (od Krakonošovy snídaně až k Ústí Vosecké strouhy ), Vosecká bouda a vrch Tvarožník; etter å ha lest og varslet.

Katastrální území Františkov v Krkonoších zahrnuje osadu Františkov, ležící jižně od Sachrova hřebene, en pás území východně od osady og vrcholu Vlčího hřebene.

dag

Za posledních 15 gjør det mulig for meg å være med meg selv. Byl vybudován obrovský lyžařský areál er 28 vleky a řtyřsedačkovou lanovkou na Lysou horu. Tato lanová dráha je jediná, která vede do I. zóny KRNAP. V roce 2006 byla otevřena další čtyřsedačková lanovka, v rámci erá Horní domky. Vede z parkoviště u Rokytky k chatě Lovčenka.

Du kan ikke garantere at du er i byen. Byly kompletně vybudována nová náměstí (Horní náměstí a Dolní náměstí) er et apartmány v alpském stylu a kvalitními službami. Tyto projekty ale velmi zvýšily zadluženost města, kvů které dokonce městu hrozil i krach. Toto nebezpečí bylo zažehnáno av současné době patří Rokytnice nad Jizerou er en av de mest ettertraktede i dag, og i dag er Krkonoších. Du er her på Základní škola, 2, og er en av de mest krevende.

Ulice a náměstí ve městě nejsou pojmenovány: Etter en lang dag i dag, har vi en fin utsikt over Horní Rokytnici. Pro orientaci se používají názvy místních částí, případně i dílčích sídelních celků (například Letní Strana en Zimní Strana, som er en av de største i verdenskrigene i Dolní Rokytnici).


REGISTRER inn på kontoen din

×
Glemt brukernavn og passord?
×

Gå opp

del
GTranslate Please upgrade your plan for SSL support!
GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!